Exteriérové tienenie je najúčinnejším typom tienenia objektov. Je síce trochu finančné náročnejšie ako interiérové tienenie, ale poskytuje okrem zvýšeného komfortu a účinneho šetrenia energií i vizuálny efekt. Tieniaca technika sa dnes účinne nasadzuje na rôzne stavebné časti ako terasa, okná, dvere, strecha a podobne. Každý typ tieniacej techniky plní rovnaký cieľ avšak iným spôsobom a s inou efektivitou.

Markízy

Markízy sú mimoriadne obľúbeným tieniacim prvkom na terasách rodinných domov, či vonkajších plochách menších podnikov. Líšia sa maximálnou veľkosťou, spôsobom uchytenia, variabilitou materiálov látok a ich vzormi ako i spôsobmi ovládania.

Pergoly

Pregoly sú mimoriadne obľúbené pre ich dizajnovú čistotu a variabilitu riešení tienenia. Najćastejšie sa pergoly v modernej architektúre realizujú z hliníka. V rámci riešenia ale i dodatočne Je ich možné osadiť tieniacou technikou v strešnej časti.

Stropnú časť pergoly je možné riešiť v látkovom(markíza), v sklenom alebo lamelovom(strešný slnolam) prevedení.

Slnolamy

Slnolamy sa používajú na vertikálne alebo horizontálne tienenie, teda na bočné steny stavieb alebo strešné konštrukcie. Sú najčastejšie vo fixnej verzii kedy sú lamely v zafixovanej pozícii ktorá sa fixuje pri montáži alebo v otáčavej pozícii, kde sa sklon lamiel dá regulovať ručne alebo motorom až do úplného uzatvorenia plochy.

Screeny

Screeny sú vertikálne tieniace prvky používané najčastejšie na tienenie veľkých plôch ako francúzske okná, posuvné presklené systémy, zimné záhrady a pod. Je ich možné ovládať manuálne alebo motoricky. Absorbujú a reflektujú veľkú časť slnečného svetla a bránia tak nežiadúcemu ohrievaniu vnútorných priestorov.

Sú optimálnou ochranou pre udržanie príjemnej izbovej teploty. Sú tiež vynikajúcim dekoračným prvkom. Vďaka modernému vzhľadu sa môžu stať dokonalým tieniacim prvkom rodinných domov, administratívnych aj technických budov. V súčasnosti sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou modernej architektúry.

Žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú rokmi overenou tieniacou technikou pre okná a dvere. Sú podstatne účinnejšie ako interíérové žalúzie pretože zachytávajú najväčšiu časť tepelnej energie ešte vonku pred stavbou a nedovolia jej vnikať dnu. Žaluzie sa delia na tzv písmenkové typy, napríklad C, S, Z. Umožňujú plynule regulovať množstvo svetla prenikajúceho do miestnosti.

Rolety

Vonkajšie rolety sú najdokonalejší systém zabezpečenia pred atmosferickými podmienkami. Dokážu uzavrieť miestnosť tak, že budete v takmer abslútnej tme. Popri iných benefitoch znižujú i spotrebu energie. Ovládanie je možné manuálne i motoricky. Materiály, z ktorých sa rolety vyrábajú, sa vyznačujú vysokou kvalitou a sú nenáročné na údržbu.