Vonkajšie žalúzie sú najpoužívanejšou tieniacou technikou. Tieto žalúzie umožňujú plynulo regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Môžu byť ovládané kľučkou, šnúrkou alebo elektro-pohonom 230V/50Hz. Motorové prevedenie má výhodu v možnosti zapojenia do centrálneho elektronického systému riadenia. Pokiaľ nie je stavebne pripravené inak, sú zvyčajne žalúzie doplnené krycími plechmi pohľadovo ukrývajúce zväzky vytiahnutých žalúzií.

SELT

SELT je nadnárodná spoločnosť s viac ako 30 ročnou históriou. Špecializuje sa na výrobu vonkajších tieniacich systémov.

SELT C-50

Externé žalúzie s lamelami v tvare C s ovládaním pomocou šnúrky alebo kľučky. Lamely sú vedené pomocou lanka. Horný, a spodný profil a držiaky lanka sú v bielej alebo striebornej farbe alebo v eloxe. 8 štandardných farieb lamiel.

šírka lamely: 50 mm
max.šírka žalúzie: 4 m
max.výška žalúzie: 3.5 m

Produktový list (EN)

SELT C-80

Externé žalúzie s lamelami v tvare C s ovládaním pomocou kľučky alebo elektromotora. Možnosť napojenia automatiky reagujúcej na slnko a vietor. Žalúzie sú vedené v lištách (väčšia odolnosť v silnom vetre a menšia hlučnosť). Vodiaci, spodný profil a krycí plech sú v eloxe alebo ľubovoľnej farbe RAL , možných je 19 štandardných farieb lamiel

šírka lamely: 80 mm
max.šírka žalúzie: 4.5 m
max.výška žalúzie: 5 m

Produktový list (EN)

SELT Z-90

Externé žalúzie s lamelami v tvare Z s ovládaním pomocou kľučky alebo elektromotora. Možnosť napojenia automatiky reagujúcej na slnko a vietor. Žalúzie sú vedené v lištách (väčšia odolnosť v silnom vetre a bezhlučný chod). Žalúzie poskytujú zatemnenie interiéru takmer ako roleta. Vodiaci, spodný profil a krycí plech sú v eloxe alebo ľubovoľnej farbe RAL, možných je 19 štandardných farieb lamiel.

šírka lamely: 90 mm
max.šírka žalúzie: 4.5 m
max.výška žalúzie: 5 m

Produktový list (EN)


SELT S-90

Najpevnejší typ externých žalúzií, lamela v tvare S, ovládanie pomocou kľučky alebo elektromotora. Možnosť napojenia automatiky reagujúcej na slnko a vietor. Vedenie žalúzií v lištách (väčšia odolnosť v silnom vetre a bezhlučný chod), vodiaci spodný profil a krycí plech v eloxe alebo ľubovoľnej farbe RAL , 19 štandardných farieb.

max.šírka žalúzie: 4 m
max.výška žalúzie: 4 m
max.šírka spojených žalúzií: 8 bm (ovládaných motorom)